Velký sen se začíná plnit

Velký sen, navštívit alespoň jednou  Říši středu – Čínu, se prý zrodil v Ivanově hlavě již kdysi dávno, v klukovských letech. K jeho naplnění však došlo až mnohem později. Původní představa absolvovat cestu po vlastní trase vzala (prozatím) za své,   a tak přišly na řadu cestovní kanceláře.

Zřejmě nejlepší nabídku (pro „hotelové“ turisty a pokud jde o za­mě­ření i délku zájezdů) zajiš­ťuje od začátku devadesátých let, pod názvem Velký okruh Čínou, pražská cestovní kancelář Planet Tours & Travel, speciali­zo­vaná na asijský kontinent.

Na začátku roku bylo ještě několik volných míst v kvě­t­novém zájezdu, kdy teploty v Asii ještě nedosahují rekord­ních výšek.

Ivan, můj zaměstnavatel, se proto dlouho nerozmýšlel… a navíc mi nabídl místo společníka (na jaře příštího roku budu v jeho firmě, pracovat jubilejních deset let).

Podnikání v soukromé, v České republice založené společnosti, firmy – zabývající se navíc výrobou, přináší každodenně spoustu nečekaných, různorodých změn… přiznám, že jsem proto realizaci čínského zájezdu, několik měsíců před odjezdem, příliš nevěřil…

K žádnému firemnímu zemětřesení ale nedošlo, a tak jsme se od kon­ce dubna  začali vážně připravovat na velké Čínské putování. (Součástí bylo i několik obchodních schůzek. Ty však nejsou zahrnuty do těchto mých osobních vzpomínek).

Náš Velký okruh Čínou se uskutečnil od 21. května do 2. červa 2001, dle číňanů v roce hada. Navštívili jsme hlavní turistické atrakce ve čty­řech provinciích Beijing, Shanxi, Guangxi a Shanghai – konkrétněji  ve městech (a okolí) PekinguSianuKuejlinu a Šanghaje. Aby nevšední pocity, ze všeho toho krásného navštíveného pře­tr­valy svěží co nej­dé­le, rozhodl jsem se pro psané vzpomínání v pří­tom­ném čase.…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *