Cestovní pojištění do Číny

Skoro každý aspoň jednou za rok cestujeme na dovolenou. Zejména při cestách do zahraničí je nezbytností kvalitní cestovní pojištění. Stojí doslova pár korun na den a může nám ušetřit nejen obrovské finanční prostředky, ale také spoustu zbytečného stresu.

Úraz, nehoda nebo i krádež se nám sice mohou stát i doma, ale v cizině je řešení následků vždy daleko komplikovanější.  Navíc, cestovní pojištění si lze nyní levně pořídit i pro tuzemskou dovolenou.

Cestovní pojištění se vztahuje na zahraniční turistické, studijní, ale i pracovní cesty. Nejčastěji se cestovním pojištěním kryjí rizika spojená s úrazy či onemocněními (léčebné výlohy) a návratem pojištěného domů (tzv. repatriace). K dispozici je obvykle nonstop asistenční služba, která pomůže při řešení konkrétních životních situací a může pomoci odstranit i jazykovou bariéru. Častou součástí je pojištění storna zájezdu z důvodu nemoci, úmrtí v rodině apod., dále pojištění ztráty zavazadel, nebo také pojištění odpovědnosti za škodu.

Náklady na léčení v Číně za vás ihned zaplatí pojišťovna a nebudete muset platit ze svého desetitisíce, protože ceny zde jsou stejně jako jinde na větě vysoké.

V základní cestovní pojistce nejsou rizikové sporty, ale na ně se lze připojistit, stejně jako například pro pobyt ve vysokohorském prostředí a další rizika.

Na cestovní pojištění nezapomínejte a nešetřete na něm.

Skutečně vám stojí jedna zmrzlina či pivo za den za komplikace s návratem domů třeba po akutní operaci, nebo shánění peněz po všech známých na neodkladný chirurgický zákrok pro vaše dítě?

Cestovní pojištění nabízí všechny velké komerční pojišťovny, ale pojistit se můžete například i při návštěvě své zdravotní pojišťovny, své banky nebo přímo při nákupu konkrétního zájezdu, jízdenky či letenky. Online pojištění je velmi jednoduché, stačí pár kliknutí, ale než zmáčknete enter, přečtěte si konkrétní pojistné podmínky, a to nejen v části o plnění pojišťovny, ale také v části o výlukách, tedy o tom, kdy pojistka nemůže být vyplacena.

Mezi poskytovatele cestovního pojištění patří například AAA Assistance, AIG, Allianz, Axa, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Direct pojišťovna, Ergo, ERV (Evropská pojišťovna), Generali, Komerční pojišťovna, Kooperativa, Pojišťovna Slavia, Pojišťovna VZP, Union pojišťovna, Uniqua, Wüstenrot.

Srovnávač cestovního pojištění online

Pomoci najít ten správný pojistný produkt přesně podle vašich potřeb vám mohou i nejrůznější srovnávače pojistného. Jaký typ vybrat?

Osobně mám nejlepší zkušenost s epojištění.cz, kde se porovnají nabídky všech českých pojišťoven on-line  a hned víte, kolik zaplatíte.

Pokud cestujete často, je výhodnější celoroční pojištění, než jej platit měsíčně. Vysoké to částky nejsou, nejlevnější je v řádu desetikorun za den, často se využívá i pojištění do Číny na 6 dní, až po stokoruny za celo roční cestování. Pro porovnání a srovnání cen on line poslouží výborně výše zmíněný web.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *