Velký okruh Čínou – úvod

Ahoj – nebo lépe „ni hao“, přátelé, zajímající se o Čínu, nebo dokonce uvažující o návštěvě této země, vítejte srdečně na mých stránkách. Pro jejich vypuštění do sítě jsem se rozhodl ze dvou hlavních důvodů. Jednak bych se rád podělil o některé nezapomenutelné dojmy tak jak jsem je, díky kamarádovi Ivanovi, prožil v Číně, letos uprostřed jara, já, obyčejný občan naší malé země.

Chystáš-li se poprvé na cestu (tak jako tomu bylo v mém případě), potom bys při pročítání mohl/a možná najít i nějakou novou, hodící se informaci… Nikdy jich není dost (i v české internetové nabídce stále jenom poskrovnu). Krom toho Ti moje řádky, v době před cestou, snad také pomohou ukrátit „nekonečný“ čas zbývající do odjezdu, a přispět k ještě většímu „natěšení se“. A věř, je opravdu na co! Psané vzpomínání snad podpoří i několik z mnoha pořízených fotografií (fotograficky prázdná místa doplním o obrázky stažené ze zpracovaných videozáznamů).

Mapa Číny

Druhým důvodem je skutečnost, že objektivních informací o zajímavé, veliké, krásné čínské zemi s bohatou historií, a osobně jsem přesvědčen i o její velké budoucnosti, není v Čechách také mnoho. Dosud zveřejňované informace představují Čínu převážně jako zemi ještě hodně zaostalou za ostatním „naším vrcholně vyspělým, demokratickým“ světem. Rád bych tedy, nikým a ničím neovlivňován, rovněž trochu přispěl k „otevření očí“.

Podpis Ruda

Ruda

kaupici@seznam.cz

(… A pokud jsem se při vzpomínání dopustil nějakých odborných či jiných chyb, omlouvám se za ně raději hned v úvodu – neměl jsem odborného poradce ani jazykového úpravce. Vzpomínky na nezapomenutelné čínské chvíle ber, prosím, především jako moji osobní výpověď…z roku 2001 )